Tam’a Sor uygulaması ile faturalı çeklerinizi sorgulayabilir, faktoringe uygunluğunu test ederek anında ön onay alabilirsiniz. Sonrasında gereken evraklarınızla şubelerimize uğrayarak faktoring işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
TCKN/VKN ve Cep telefonunuzu girerek sisteme kayıt olabilir sonrasında üyelik bilgilerinizi tamamlayarak sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Bir günde en fazla 5 adet sorgulama yapılabilmektedir. Günlük sorgu hakkınız dolduysa bir sonraki gün tekrar sorgulama yapabilirsiniz.
Sistemsel hata mesajı aldıysanız sorgulama limitiniz düşmez.
Çek sorgula ekranına tıklayarak çekin karekodunu okutarak, ilgili keşideci adı, keşideci vkn/tckn, çek no, hesap no, banka ve şube kodu otomatik olarak dolar. Çekin vadesini ve çek tutarını girdikten sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak çekinizi kaydedebilir daha sonra istediğiniz bir tarihte sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Çeklerim ekranından “+” butonuna basıp çek bilgilerini girdikten sonra çekinizi kaydedebilir dilediğiniz bir tarihte sorgulayabilirsiniz.
İşlemlerimizde herhangi bir vade veya tutar sınırlaması getirmiyoruz. Değerlendirme yaparken sektör ortalamaları ve alacak kalitesini dikkate alıyoruz.
Çek sorgula ekranına tıklayarak çekin karekodunu okutarak, ilgili keşideci adı, keşideci vkn/tckn, çek no, hesap no, banka ve şube kodu otomatik olarak dolar. Çekin vadesini ve çek tutarını girdikten sonra SORGULA butonuna tıklayarak çekinizi sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Çeklerim ekranından + butonuna basıp çek bilgilerini girdikten sonra çekinizi sorgulayabilirsiniz.
Çeklerinizi 7/24 istediğiniz an sorgulayabilir sorgu sonuçlarını anında görebilirsiniz.
Çeklerinizi sorguladıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan çan ikonuna tıklayarak ya da çeklerim sayfasındaki sonuçlanmış çeklerim ekranından çek sorgu sonucunu takip edebilirsiniz.

Çek sorgulama sonrası 3 sonuç ile karşılaşırsınız.

1- Çekinize ön onay verilmiştir : Tam Faktoring kriterlerine göre yapılan risk değerlendirmesi sonucunda çekinize ön onay verilmiştir. “Ön onay verilmiştir" sonucu, çekinizin girmiş olduğunuz çek bilgilerine istinaden ölçülen risk seviyesi doğrultusunda faktoring için uygun olduğunu ifade eder.

Bu sonuç, çek raporu, risk raporu ve Tam Faktoring’in ödül almış güçlü skorlama altyapısıyla 1000’e yakın kriter incelenerek verilmekte olup, sorgu sonucunda yüksek doğruluk payıyla çekinizin risk durumu ve finansmana uygunluğu değerlendirilmektedir.

İşlemi tamamlamak için size en yakın şubemize evraklarınızla birlikte başvurarak faktoring işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca “Sizi Arayalım” butonuna tıklayarak size en yakın şubenin işlemlerinizle ilgili size destek olmalarını sağlayabilirsiniz.

2- Çekinize ön onay verilmemiştir : Tam Faktoring kriterlerine göre yapılan risk değerlendirmesi sonucunda maalesef çekinize ön onay verilmemiştir. “Ön onay verilmemiştir” sonucu, çekinizin sorgu tarihi itibarıyla girilen çek bilgileri ve mevcut kısıtlı veriler doğrultusunda, Tam Faktoring değerlendirme kriterlerine göre faktoring işlemine uygun olmadığını ifade eder.

Bu sonuç, çek raporu, risk raporu ve Tam Faktoring’in ödül almış güçlü skorlama altyapısıyla 1000’e yakın kriter incelenerek verilmekte olup sorgu sonucunda yüksek doğruluk payıyla çekinizin risk durumu ve finansmana uygunluğu değerlendirilmektedir.

Daha detaylı inceleme için en yakın şubemize evraklarınızla birlikte başvurabilirsiniz. Çekinizi daha sonraki bir tarihte tekrar sorgulayabilirsiniz.

3- Çek sorgulama hatası: Sistemsel bir hata sebebiyle çekiniz sorgulanamamıştır. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Çeklerim menüsünden işlem dokümününüzü takip edebilirsiniz.
"Menüdeki iletişim kısmından size en yakın şubeyi seçebilir, faktoring işlemleriniz için aranmak istedğiniz şubeyi dilediğinizde yine iletişim bölümünden değiştirebilirsiniz."
"Haftalık çek sorgulama limitiniz 5 adettir."
Çeklerinizi sorguladıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan çan ikonuna tıklayarak ya da çeklerim sayfasındaki sonuçlanmış çeklerim ekranından çek sorgu sonucunu takip edebilirsiniz.
Aylık çek sorgulama limitiniz 10 adettir.
Haftalık 5, aylık 10 adet ücretsiz olarak çeklerinizi Tam'a Sor üzerinden sorgulayabilirsiniz.